Już w piątek, 20 sierpnia 2021 r., o godz. 3:40 nad ranem, Uran wchodzi w retrogradację.

Przed nami zatem wiele tygodni z większością planet w retrogradacji, bo Uran dołącza właśnie do retrogradacji Plutona, Saturna, Neptuna, Chirona i Jowisza. Za miesiąc dołączy do nich jeszcze Merkury, ale to już inna historia ;).

Jak już zapewne wiecie każda retrogradacja służy podnoszeniu naszego poziomu świadomości i zmianie naszej perspektywy dzięki intensywnej retrospekcji. Kiedy planeta obraca się wstecz lub rusza naprzód, archetyp i energia tej planety nasycają naszą zbiorową nieświadomość i mocno intensyfikują archetypowe doświadczenia z nią związane.

Wibracje danej planety mocno się wtedy podnoszą, tak jakby ktoś podkręcił na niej głośność ;), bo planeta, która się zatrzymuje wymaga od specjalnej uwagi. Planeta zawracająca na niebie wymaga od nas, abyśmy zrobili to samo z naszym życiem.

Największym darem retrogradacji jest dar wewnętrznego wglądu i objawienia ;), więc nawet jeśli powoduje ona jakiekolwiek wstrząsy, to tylko po to, abyś mogła ich doświadczyć. Retrogradacja jest zatem czasem procesem alchemicznej przemiany. To kolejny poziom inicjacji, wkopanie się głębiej w archetypowe warstwy Byka i nowy poziom wyzwolenia.

Retrogradacja to  ogromny impuls energetyczny do ponownego zbadania pewnych obszarów naszego życia, dlatego pewnie niedługo zauważycie, że za chwilę pojawi się w waszym życiu jakiś temat, który wymaga rewizji i waszej szczególnej uwagi.

Kiedy planeta stacjonuje i zmienia kierunek, tego dnia zwiększa się jej energia. W przypadku planet zewnętrznych, takich jak Uran, intensywność odczuwamy również przez kilka dni przed i po. W tych dniach lekcje Urana odczuwane są na głębokich poziomach.

Gdy Uran zmienia kierunek sygnalizuje to bardzo ważny moment w ewolucji świadomości. Uran to buntownik, ale nie bez powodu – jego celem jest podnoszenie wibracji ludzkości wyżej i wyżej. Uran to planeta zmian, rewolucji i wolności. To outsider, który zrywa łańcuchy, burzy ściany, bo chce zdemontować stare tradycje, po to abyśmy mogli przenieść się do kolejnego wymiaru.

Kiedy Uran, planeta niespodzianek, zmienia kierunek, może czasami wywrócić nasz świat do góry nogami, ponieważ Uran zakłóca status quo. Często przyspiesza zmiany i  w jednej chwili to, co uważaliśmy za niezmienne, zmienia się na zawsze.

Kosmiczne wstrząsy Urana  powodują często radykalne zmiany w naszej psychice. Uran powoduje szybkie, szokujące zmiany. Uran to planeta, która „budzi”, która działa poprzez niespodzianki, magia i cuda. Uran każe nam się obudzić i uwolnić się z niewoli, którą sami świadomie i nieświadomie sobie stworzyliśmy.

Prawdziwa rewolucja, którą aktywuje Uran w Byku to rewolucja w naszych własnych sercach.

Retrogradujący przez 5 miesięcy Uran da nam wystarczająco dużo czasu na dostrojenie się do radykalnych zmian. Uran zmusza nas do buntu przeciwko starym definicjom tego, kim jesteśmy. Podczas retrogradacji w Byku zachęca nas do zbadania naszych wartości i stosunku do pieniędzy, zasobów i Matki Ziemi. Uran przebywający w Byku ma dla nas duże niespodzianki i zmiany dotyczące naszego związku z rzeczywistością fizyczną, naszą relacją z Ziemią i jej zasobami, w tym pieniędzmi i tym, co posiadamy oraz naszymi wewnętrznymi zasobami.

A ty co chciałabyś zmienić w Twoim życiu w ciągu następnych 5 miesięcy? Gdzie jest gotowa ruszyć naprzód. Gdzie potrzebujesz radykalnych zmian w swoim życiu? Uran w retrogradacji będzie nam pokazywał gdzie musimy zostawić to, co jest wygodne i stabilne, ponieważ na dłuższą metę oznacza to stagnację.

Gdzie czujesz ten wstrząs? To duchowe trzęsienie Ziemi? Gdzie w Twoim życiu dochodzi do tej prawdziwej rewolucji, którą aktywuje Uran w Byku? Otwórz się na tą energię i pozwól sobie być zszokowaną przez jej częstotliwość. Uran to energia wyzwolenia, przebudzenia i innowacji. Praktykuj więc i zapraszaj zmiany do swojego życia.

Czy wiesz gdzie u Ciebie dochodzi do tej retrogradacji? Możesz łatwo zidentyfikować ten ‘dom’, lokalizując stopień 15° stopień Byka, umieszczając go na swoim kosmogramie.  Dom, w którym Uran retrograduje pokazuje Ci obszar życia,  w którym musisz wyrosnąć poza to, co znałaś wcześniej. Tutaj musisz zejść sobie samej z drogi, bo jesteś już gotowa, aby doświadczyć szybkiego napływu nowej świadomości.

Jak wszystkie planety zewnętrzne, Uran porusza się powoli. Historia zapoczątkowana w maju 2018 roku rozwija się nadal. Osiągasz teraz kolejny stopień wtajemniczenia.  I, w zależności od tego, jakim jesteś znakiem, określony obszar twojego życia  zostanie zrewolucjonizowany i radykalnie wymyślony na nowo. Wystarczy spojrzeć wstecz na ostanie 3 lata w tej dziedzinie Twojego życia, aby zobaczyć pracę Urana w akcji ;). Uran jest  agentem ewolucji, pomagającym Ci wzrastać na poziomie duszy.

Jaki obszar Twojego życia przechodzi tą radykalną przemianę? [sprawdź znak swojego Słońca oraz Ascendentu]

Baran [Dochody, stabilność, życie materialne, zasoby wewnętrzne i zewnętrzne oraz wartości]

To, co cenisz i co uważasz za wartościowe będzie musiało się zmienić. Będziesz musiała przebudzić się do nowego sposobu zarabiania pieniędzy i  zdobywania tego, czego potrzebujesz. Będziesz musiała uwolnić się od rzeczy, których do tej pory się trzymałaś.. Przebudzisz zupełnie nową świadomość i zbudujesz nową relację ze światem materialnym, ale najpierw Twój system finansowy i Twoje poczucie stabilności zostaną trochę wstrząśnięte.

Byk [Twoje ja, tożsamość, osobowość, nowe początki, realizacja siebie]

Przygotuj się na niesamowity wybuch swojej indywidualności. Odrodzisz się na nowo. Zmienisz fundamentalnie to, kim jesteś i jak to wyrażasz. Zrewolucjonizujesz swoje życie. Puścisz stare i doznasz wyzwolenia. Wszechświat otwiera Ci dalekosiężne możliwości, których żadna rozsądna osoba nigdy by nie przewidziała ;).

Bliźnięta [Duchowość, medytacja, odpoczynek, poddanie się, połączenie z nieskończonością, powrót do źródła, koniec cyklu]

Zagłębisz się w swoją duchową naturę.  Mierzysz się z niewidzialnym światem i zmagasz się z egzystencjalnymi pytaniami. Odkryjesz swoje głęboko ukryte ja. Twoje sny będą bardziej aktywne i przyniosą Ci wyzwolenie. Planety w 12. Domu są zwykle kierowane do aszramu lub placówek artystycznych ;). Przed Tobą nagłe duchowe przełomy.  Uran w 12. Domu symbolizuje Tswoje genialne połączenie ze zbiorową nieświadomością i dzięki temu możesz teraz korzystać z nieskończonej gamy archetypowych pomysłów wszystkich wynalazców i innowatorów z przeszłości i teraźniejszości, a nawet przyszłości ;). Poddaj się tej nielinearnej rzeczywistości.

Rak [Przyjaciele, grupy, społeczność, duchowe plemię, ideały, marzenia i przyszłość]

Zerwiesz stare przyjaźnie. Przebudzisz się do nowych form więzi społecznych i nowych społeczności. Znajdziesz swoje plemię. Staniesz się bardziej, świadoma społecznie i zmotywowana do zmiany świata. Twoje marzenia i życiowe cele nagle mogą ulec zmianie.

Lew [Kariera, misja życiowa, odpowiedzialność, status społeczny, kierunek życia]

Zaskakujące zmiany w karierze. Na nowo odkryjesz swoją dharmę.  Skierujesz swoje życie w nowym kierunku. Uwolnisz się od starych obowiązków. Odkryjesz nowy sposób wyrażania siebie w świecie. Odważ się zmienić. Otwórz się na zmianę. Nie martw się o to, co inni myślą o tych decyzjach. To twoje życie, nie ich!

Panna [Podróże, szkolnictwo wyższe, nauczanie, filozofia, poczucie sensu i znaczenia życia, Twój wewnętrzny guru]

Odkryjesz na nowo to, w co wierzysz. Zobaczysz świat w radykalnie nowy sposób. Podróże Cię przemienią. Przeorientujesz swoją osobistą filozofię. Nadszedł czas, abyś zakwestionowała swoje przekonania i założenia. Osiągnęłaś punkt w rozwoju, w którym, aby iść naprzód, musisz odkryć nowe horyzonty. Prawdopodobnie Twoje więzienie myślowe stało się już zbyt wąskie dla Twojej duszy. Musisz teraz ponownie odkryć to, w co wierzysz. Zobaczyć świat na nowo, w zupełnie nowy sposób.

Waga [Finanse, intymność, głęboka jaźń, praca z cieniem, transformacja, śmierć i odrodzenie]

Zagłębisz się w swoje głębokie ja. Obudzisz swoją seksualność. Doświadczysz głębokiego emocjonalnego przełomu. Zmienisz to, co oznacza dla Ciebie wrażliwość, fuzja z innymi i zaufanie. Na nowo odkryjesz swój związek z pieniędzmi i bogactwem. Twoje psychiczne głębiny są gotowe do wyłonienia i nic tego nie powstrzyma.

Skorpion [Relacje, partnerstwo, współpraca, kontrakty, umowy, inni ludzie]

Na nowo odkryjesz swoje relacje. Zerwiesz ze starym sposobem współpracy z ludźmi. Przebudzisz się do nowych relacji. Zaczniesz związek, który jest zupełnie inny niż poprzednie. Czas odkryć, że miłość i wolność wcale nie są prawdziwymi przeciwieństwami. Wszystkie twoje istniejące umowy partnerskie wygasają i wymagają ponownych negocjacji.

Strzelec [Zdrowie, wellness, praca, codzienna rutyna i nawyki, doskonalenie umiejętności, połączenie ducha i ciała]

Twoje codzienne życie, nawyki i Twój harmonogram dnia radykalnie się zmienią. Na nowo wymyślisz swoją pracę. Będziesz miała inną świadomość tego, jak dbać o swoje ciało i ducha. Odmienisz swoje zdrowie i dietę. Instynkt wolności popycha cię teraz także do poszukiwania pracy, która zapewni ci dużo osobistej wolności. Regularne wykonywanie pracy od 8 do 17 prawdopodobnie stanie się dla Ciebie odpychające ;).

Koziorożec [Wyrażanie siebie, kreatywność, dzieci, radość, zabawa i przyjemność]

Wymyślisz siebie na nowo. Otworzysz się na nową ekspresję. Puścisz stary obraz siebie. Obudzisz zarówno swoją osobowość, jak i kreatywność. Otworzysz się na swoje talenty. Coś głęboko w Tobie naprawdę musi się teraz rozerwać. Jesteś zmęczona ograniczeniami. Pragniesz szalonej zabawy. Potrzebujesz teraz  dużo kreatywnego ujścia i przyjemności.

Wodnik  [Dom, rodzina, korzenie, więzi emocjonalne, prywatne ‘ja’, dbanie o emocje i wewnętrzne dziecko, podróż wewnętrzna]

Wyruszysz w podróż dosłownie lub metaforycznie.  Zapuścisz na nowo swoje korzenie w nowym miejscu. Zmienisz świadomość tego, co znaczy dla ciebie rodzina. Oderwiesz się od przeszłości, wspomnień i przodków. Twoje podejście do domu będzie teraz  w pewien sposób niekonwencjonalne. Od czasu do czasu możesz czuć się trochę wykorzeniona. Rodzina będzie  Cię teraz postrzegać jako nieprzewidywalną i bardzo niezależną osobę. Tranzyt ten mówi także o Twoim głębokim pragnieniu radykalnej zmiany Twojej tożsamości i pozbycia się wszelkich przeszłych uwarunkowań. Chęć porzucenia przeszłości jest więc teraz w Tobie bardzo silna.

Ryby [Komunikacja, nauka, energia mentalna i intelektualna, ciekawość świata, rozwój umysłowy]

Radykalnie otworzysz swój umysł na nowe pomysły. Wstrząśniesz sposobem, w jaki się uczysz. Odkryjesz zupełnie nowy sposób komunikacji. Zaczynasz patrzeć na wszystko nowymi oczami  i widzisz zupełnie inny świat niż ten, który nauczono Cię widzieć. Zaczniesz teraz myśleć o rzeczach, o których wcześniej nie odważyłabyś się pomyśleć ;).

Pięknego uranowego przebudzenia!

Aho!